+48 570 028 386

stacja edukacja

Nasze metody

Jesteśmy akredytowaną szkołą językową
metody Funtown oraz Funtown Junior

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, które pragną opanować język angielski, do naszej Stacji Edukacja. Razem w FunTown English odkryjemy magię języka angielskiego poprzez zabawę, interaktywne gry i ciekawe zajęcia.

Nasza innowacyjna metoda nauki sprawi, że nauka stanie się przyjemnością, a Twoje dziecko będzie mogło swobodnie porozumiewać się w języku angielskim.

Niech każde dziecko odkryje swój potencjał językowy i rozwija umiejętności w Stacji Edukacja!

Nowa metoda nauki języka angielskiego dla dzieci 7-12 lat

Wyobraź sobie kurs językowy, podczas którego dzieci grają w grę planszową…. 

Wyobraź sobie zaangażowane dzieci, które nie czując, że się uczą, wykonują setki ćwiczeń komunikacyjnych i przyswajają struktury gramatyczne. Dla nich to tylko gra. Porywająca, zaskakująca, zabawna. Ale Ty dobrze wiesz, że dzięki niej nauczą się zadawać pytania, prowadzić dialogi w sklepie, zapytać o drogę, a także wyćwiczą struktury gramatyczne i opanują słownictwo, bez żmudnych powtórek i niezliczonych kart pracy!

Funtown to nauka przez zabawę w najczystszej postaci! To dlatego zamiast podręcznika dzieci mają Gamebook, a zamiast kolejnego rozdziału zdobywają “next level”! Za dobre odpowiedzi dzieci zbierają funcoiny, specjalną walutę Fun Town, za którą kupujemy nieruchomości na planszy lub wymieniamy na niespodzianki na koniec roku.

metoda funtown jezyk angielski

Poziomy kursu Fun Town

FunVille

Funville to niewielka osada, która kiedyś zamieni się w przedmieścia. Blisko natury, wymarzone miejsce na pikniki w lesie i wycieczki na pobliską farmę. W małych sklepikach możemy kupować warzywa i owoce, a nawet zjeść smakołyki w lokalnym barze. Żeby zostać obywatelem Funville możesz kupić sobie jeden z niewielkich, wygodnych domków i cieszyć się urokami małego miasteczka. Poznasz też wszędobylskie Fuzzy Friends: Watsona, Howarda, Hugo i Werniego. Uważaj, jeśli trafisz na nie po drodze, lubią zadawać wścibskie pytania!

FunTown

Dla dzieci, które opanowały już podstawy i znają około 500-700 słów i zwrotów polecamy wycieczkę do Funtown! Tu rozwiną swoje wypowiedzi, wcielą się w mieszkańców miasteczka. Mogą robić zakupy, pytać o drogę, rozwiązywać problemy mieszkańców, trafią też na archeologiczne wykopaliska! Opanują także podstawowe czasy w jęz. angielskim, łącznie z
Past Simple. Warto czasem także wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Funville, do lasu lub na farmę, by nacieszyć się urokami natury. Okazuje się, że Fuzzy Friends także lubią pomieszkiwać w Funtown! Pogawędzicie z nimi podczas porannego spaceru z psem, lub wycieczki do parku, odpowiadając na dociekliwe pytania. Poznacie także kuzynów Watsona – to Wynonna, Wendy, Whoosy i Wichita.

FunCity

Ponieważ mieszkańcy Funtown intensywnie pracowali nad rozwojem swoich umiejętności, udało im się rozbudować swoje miasto. Niegdyś maleńka osada Funville nagle stała się metropolią! Wysokie wieżowce drapią chmury, a mieszkańcy mogą wybierać między luksusowymi rezydencjami lub wspaniałymi apartamentowcami! Mogą także zyskiwać zupełnie nowe kwalifikacje i zmieniać zawody na bardziej intratne, założyć własną firmę, handlować nieruchomościami, prowadzić bank, lub prywatną klinikę!  Możliwość zamieszkania w Funcity jest nagrodą dla dzieci, które uczą się języka już kilka lat! To miasto wielu możliwości!  Karty akcji są pełne zabawnych zadań. A Fuzzy Friends zaskakują coraz bardziej rozbudowanymi pytaniami! Zapnijcie pasy, przed nami kolejne czasy!

Z FUN TOWN
dzieci mają frajdę...

FunTown - innowacyjna nauka języka angielskiego
FunTown - innowacyjna nauka języka angielskiego
FunTown - innowacyjna nauka języka angielskiego
FunTown - innowacyjna nauka języka angielskiego
FunTown - innowacyjna nauka języka angielskiego
funtown

Gratisowe lekcje pokazowe FunTown

Przyjdź na darmową lekcję pokazową i przekonaj się, że warto!

darmowa lekcja pokazowa funtown

Metoda Funtown Junior

Może słyszeliście kiedyś teorię, że dzieci na zajęciach językowych głównie uczą się prostych słówek i osłuchują się z językiem? No cóż… my się z nią zupełnie nie zgadzamy! 

 

POZNAJCIE REWOLUCYJNĄ METODĘ: FUNTOWN JUNIOR

 

Metoda Funtown Junior sprawia, że dzieci 

 • poznają rocznie ok. 300 słówek i zwrotów,

 • aktywnie odgrywają scenki,

 • uczą się wzorów zdań, które same modyfikują

 • konstruują zdania świadomie, a nie odtwarzają je na pamięć,

 • mówią po angielsku całymi zdaniami już od pierwszych zajęć! 

 

To wszystko nie dzieje się samo! Nasza metoda, opracowana 20 lat temu, pozwala dzieciom uczyć się języka angielskiego, tak samo, jak uczą się języka ojczystego. Wykorzystujemy INTELIGENCJĘ dziecka i jego zdolność do szukania wzorów, naśladowania i modyfikowania, by powiedzieć to, co chce! 

 

Podręczniki Funtown Junior nie dzielą słownictwa tematycznie. Przecież dziecko zmienia tematy i zainteresowania bardzo szybko, a my wiemy, że uczenie 3-latka wszystkich mebli, czy owoców, jest bardzo sztuczną sytuacją. Czy rzeczywiście rozmawiamy o meblach, wymieniając wszystkie, które znamy? Dla małego dziecka taki podział zupełnie nie odzwierciedla jego świata! 

Podręczniki Funtown Junior dzielą słownictwo funkcjonalnie, tak by ułatwić dziecku budowanie poprawnych zdań i uczyć je właściwych schematów wypowiedzi. 

To dzięki temu dzieci zaczynają mówić po angielsku już na pierwszych zajęciach! 

Czy warto uczyć maluchy angielskiego?

Zazwyczaj w wieku 3 lat maluch już komunikuje się w swoim języku, ale także chętnie śpiewa piosenki po angielsku, lub zaskakuje rodziców powtarzając jakieś słówka. Dzieci naturalnie chcą uczyć się słówek i ich motywacja do nauki w tym wieku jest zupełnie naturalna!

Na zajęciach Funtown Junior dzieci

 • uczą się języka naturalnie,

 • poznają mnóstwo słów, ale mówią całymi zdaniami

 • świat bajek i natury jest zgodny z ich zainteresowaniami

 • z zapartym tchem śledzą przygody ukochanej gąsienicy,

 • najszybciej uczą się w grupie, naśladując inne dzieci

 • rocznie opanowują nawet 300 słów i zwrotów!